MALATYA AKÇADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme Duyurusu

Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme Duyurusu

Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme Duyurusu

       Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görevli Norm Kadro fazlası öğretmenlerin il içi yer değişiklikleri, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.

Kimler Başvuruda Bulunabilecek

       En son norm kadro güncellemelerinden sonra hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler ile İlçe emrinde olan öğretmenler başvuru yapabilir.

         Genel Açıklamalar

1. Alanlar itibariyle norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarının tamamı, müdürlüğümüzün http://malatya.meb.gov.trinternet adresinde ilan edilerek öğretmenlerin tercihlerine açılacak ve yer değiştirmeler hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

2. Öğretmenlerin hizmet puanının ve hizmet süresinin hesabında başvuruların son günü esas alınacaktır.

3. Başvurular müdürlüğümüzün http://malatya.meb.gov.tr internet adresinde yayınlanan Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme Başvuru Form’u doldurularak yapılacak ve eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecek. Başvuru formu eğitim kurumu müdürlüğünce onaylanacak ve bir örneği İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilecek.

4. Norm kadro fazlası olup ta aylıksız izinli olan öğretmenler; aylıksız izinlerinin 02/02/2018 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

5. Yer değiştirme sürecinde yapılan işlemlerle ilgili olarak gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğretmenler ile gerekli kontrolleri yapmadan bu başvuruları onaylayan sorumlular hakkında yasal işlem yapılacaktır.

6. Okul/Kurum müdürlüğünce onaylanan başvurular ilçe milli eğitim müdürlüklerine ulaştırılacak ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince gerekli kontroller yapılıp onaylandıktan sonra başvuruların süresi içerisinde toplu bir şekilde İl Milli Eğitim Müdürlüklerine ulaştırılacaktır. (Kontroller yapılırken Norm fazlası olmadığı halde başvuru yapanlar dikkate alınmayacak.)

7. Atamalar yapılırken mebbis kayıtlarındaki hizmet puanları dikkate alınacağından dolayı başvuru yapacak öğretmenlerin mebbis kayıtlarını kontrol etmesi ve varsa hataların düzeltildikten sonra müracaat etmesi gerekmektedir.

Önemli Madde

Norm fazlası atamalarda öğretmenlerin ilçe dışı tercihleri dikkate alınmayacaktır. Hem istek, hem de resen atamalarda ilçe dışı atamalar yapılmayacaktır. Norm fazlası olan öğretmenler sadece  kadrosunun bulunduğu ilçe içerisindeki ihtiyaçlardan tercihte bulunacaktır. İlçe içi istekli atamalar bittikten sonra resen atamalar yapılırken aynı ilçe içerisindeki ihtiyaç kadar resen atama yapılacak olup ilçe dışına resen atama yapılmayacaktır. İlçe dışına atamalar; isteğe bağlı atama döneminde yapılacaktır. (*Battalgazi ve Yeşilyurt İlçeleri  arasında ihtiyaç  halinde resen atama yapılabilecektir)

Yer Değiştirme Takvimi

Başvuruların Kabul Edilmesi ve Okul/Kurum Müdürlüklerinin kontrol ve Onay Süreci

11-13 Aralık 2017

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin Kontrolleri ve Evrakların İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştırılması

15 Aralık 2017

Atamaların Yapılması

22 Aralık 2017

Tebligat ve ilişik Kesme İşlemleri

19 Ocak 2018

02 Şubat 2018

 

/meb_iys_dosyalar/2017_12/15132337_13112023_Norm_fazlasY_ihtiyaY_Listesi.pdf

/meb_iys_dosyalar/2017_12/12121718_11101357_Norm_FazlasY_BaYvuru_Formu_2.xlsx

GÜNCELLEME: İlimiz genelinde okul ve kurumlarda görev yapan norm kadro fazlası öğretmenlerin atanma işlemlerine esas olmak üzere duyuru yazımız ile ilan edilen öğretmen ihtiyaç listesinde yer alan Battalgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünün yeni açılması nedeniyle Öğretmen Atama Yönetmeliğinin 56. Maddesi gereğince listeden çıkarılmıştır.

 

 

Doğu Mahallesi /Cumhuriyet Caddesi /Eski Askerlik Şubesi Binası /Akçadağ/MALATYA - 0422 417 13 41

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.