MALATYA AKÇADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde İlköğretim Haftası Kutlaması Yapıldı

İlçemizde İlköğretim Haftası Kutlaması Yapıldı

 İlçemizde İlköğretim Haftası kutlandı. Atatürk anıtına çelenk sunumundan sonra  söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet ARSLAN 

´´Çok  kıymetli  meslektaşlarım, sevgili öğrenciler,saygıdeğer Akçadağlılar.

2017 2018 eğitim-öğretim yılına başlamanın sevinç ve heyecanıyla doluyuz. Bu yıl da yeşerecek tohumlarımızı karşımızda görmek biz öğretmenleri çok heyecanlandırıyor. Uzun bir tatil sona erdi ve yeniden sınıflarımızı doldurmak, zihinlerimize yeni bilgiler eklemek için okulumuza koştuk. Halk ozanımız Aşık Veysel bir şiirinde şöyle diyor:

“Dünyanın en zengin aklını gördüm
Sermayesini sordum, dedi ki: okul.”

Okul zihinlerin şekillendiği, bilgi ile aydınlandığı yerdir. Bilgi sayesinde insan diğer canlılardan ayrılır. Bilgi, eğitim kişiyi üstün kılar, onun varlığına değer katar. İşte okulun önemi de buradan gelmektedir.

Okul eğitim ve öğretimin  temel merkezi olarak, sizleri aydınlatır, geliştirir, bilgilendirir, Atatürkçülüğü en iyi haliyle kavratır. Ayrıca okul, sosyalleşmeyi, toplum olarak uyum halinde yaşamayı öğretir.

Atatürk bir sözünde şöyle diyor: “İlk ilham; ana baba kucağından sonra, okuldaki öğretmenin dilinden, vicdanından, eğitiminden alınır.  

Peygamberimiz (s.a.v) buyurmuştur:
"Çocuk yedi yaşına kadar emredici, yedi yaşından on dört yaşına kadar emre uyan, on dört yaşından sonraki yedi yılda da anne ve babasının istişare tarafı olmalıdır.

Yeni fikirler, güzel bilgiler, yakın dostluklar, başarılı günler yakalamanız dileğiyle eğitim öğretim yılımız kutlu olsun.´´ şeklinde konuşmasının arkasından tören sona erdi.

                             

21-09-201721-09-201721-09-201721-09-201721-09-201721-09-2017

Doğu Mahallesi /Cumhuriyet Caddesi /Eski Askerlik Şubesi Binası /Akçadağ/MALATYA - 0422 417 13 41

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.