MALATYA AKÇADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2017-2018 Eğitim Ve Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2017-2018 Eğitim Ve Öğretim Yılı Mesajı

     Sevgili öğrenciler, eğitim camiamızın değerli öğretmenleri ve değerli velilerimiz;

 

2017/2018 eğitim ve öğretim yılına başlamanın sevinç ve heyecanıyla doluyuz. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın yüreklerinde, bilgi ve sevgi ışığını yakmak üzere tüm enerjimizle yeni bir yıla başlıyoruz.

 

    Ülkemize değer katacak, güçlü kılacak, teknolojiye hâkim, eleştirel düşünebilen, kendine güveni yüksek ve yepyeni fikirler üretebilen, vizyonu geniş bireylerin oluşması asli görevimizdir. Gelişen ve değişen bir dünyanın parçası olduğumuz için kendimizi eğitim ve öğretim noktasında da yenilemeliyiz..

 

    Sevgili Öğrenciler; başarı, sadece bir faktöre bağlı olan bir olgu değildir. Amaca ulaşmada sorumluluk sahibi olma, planlı çalışma ve kararlı olma çok önemlidir. Başarılı olmak sadece derslerinde başarılı bireyler değil  aynı zamanda ahlaklı, vicdanlı, ülkesi ve milleti için faydalı bireyler olmaktır.

 

    Değerli meslektaşlarım; öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmasında en önemli görevlerden biri de siz öğretmenlere düşmektedir. Evlatlarımızı milli, ahlaki, insani ve evrensel değerlerle yetiştirmek ve hayatta lazım olacak bilgilerle donanmalarını sağlamakta onlara rehber olacak olanlar sizlersiniz. Bu nedenle; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyerek, çağdaş ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için, bizlere emanet edilen evlatlarımıza en iyi model olmamız gerektiğini unutmamalıyız.

 

Atatürk bir sözünde şöyle diyor:’’İlk İlham; ana baba kucağından sonra, okuldaki  öğretmenin dilinden, vicdanından, eğitiminden alınır.

   Yeni fikirler. Güzel bilgiler, yakın dostluklar, başarılı günler yarınlara ulaşmak dileğiyle öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyor, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının sağlık, mutluluk, huzur ve başarılarla dolu geçmesini temenni ediyorum.

             Mehmet ARSLAN

Akçadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü

Doğu Mahallesi /Cumhuriyet Caddesi /Eski Askerlik Şubesi Binası /Akçadağ/MALATYA - 0422 417 13 41

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.