MALATYA AKÇADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“81 İLDEN 81 ÖĞRETMEN ÇANAKKALE’DE BULUŞUYOR” PROJESİ KAPSAMINDA MALATYA İLİNİ AKÇADAĞ TEMSİL ETTİ

“81 İLDEN 81 ÖĞRETMEN ÇANAKKALE’DE BULUŞUYOR”  PROJESİ KAPSAMINDA MALATYA İLİNİ AKÇADAĞ TEMSİL ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor”  programı kapsamında 23-24 Mart tarihleri arasında yapılan etkinliklere Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Öğretmene Hizmet, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanı Abdi ERDOĞAN ve , Şube Müdürü Fikret ve 81 ilimizden öğretmenler Çanakkale’de buluştular.

        Öğretmenler arasında mesleki dayanışmanın güçlendirilmesi, öğretmenlik mesleğinin algı ve statüsünün yükseltilmesi, tarihi ve turistik mekânlar ile milli ve manevi değerlerimizin mahallinde görülüp incelenmesi ve katılımcı öğretmenlerin edindiği deneyimleri meslektaşları ve öğrencileri ile paylaşımını hedefleyen program kapsamında iki gün sürdü.

 

Çanakkale’ye gelen misafirler geceyi dinlenerek geçirdikten sonra İl Millî Eğitim Müdürü Vekili Osman ÖZKAN, Şube Müdürü Işıl KORKMAZ ile birlikte Gelibolu Yarımadasına geçerek şühedanın huzuruna vardılar. Kahraman Gazimiz Seyit Onbaşı’nın tek başına destan yazdığı Rumeli Mecidiye Tabyası, Şehitler Abidesi ve Yahya Çavuş Şehitliği, Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Simülasyon Merkezi, 57 Alay Şehitliği ve Conkbayırı Bölgesi ziyaret edildi. İki otobüsle gerçekleşen gezide alan kılavuzları tarafından araçlarda ve sahada doyurucu bilgilendirmeler yapıldı.

 

Şehitlik gezisinden dönüldükten sonra Vali Yardımcısı Ali CANDAN’IN  katılımıyla akşam saat 20.00’de 81 ilden gelen öğretmenler onuruna gala yemeği verildi.  

 

“81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor”  programını Malatya İlini temsilen Akçadağ Şehit Alper Güde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenlerinden Gülsüm KOÇAK katıldı. Koçak gezi ile ilgili duygu ve düşüncelerini; “Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman ÖZKAN’IN tabiriyle Çanakkale Türkiye’dir. Türkiye’nin 81 ilinden gelen meslektaşlarımda tıpkı orada şahadete ulaşan vatan aşığı hemşerilerimiz kadar kendimizi Çanakkaleli hissettik . Bu güzel toprakları bize vatan yapan, şühedanın torunları olmaktan gurur duyuyoruz. Ruhları şad oldun ve bilsinler ki bizlerde onlara layık nesiller yetiştirmek için daha çok çalışacağız. Bu eşsiz Çanakkale ruhunu  bizlere yaşatan başta bakanlığımız olmak üzere, Sayın Çanakkale Vali Yardımcısı Ali CANDAN’A, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Öğretmene Hizmet, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanı Abdi ERDOĞAN’A,Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Osman ÖZKAN’A, Çanakkale İl Milli Eğitim Şube Müdürü Işıl KORKMAZ’A ve Çanakkale İl Milli Eğitim ARGE ekibine ve 81 ilinden gelerek illerini temsil eden tüm öğretmenlere teşekkürlerimi sunmayı borç bilirim.” şeklinde ifade etti.

26-03-201826-03-201826-03-201826-03-201826-03-201826-03-201826-03-2018

Doğu Mahallesi /Cumhuriyet Caddesi /Eski Askerlik Şubesi Binası /Akçadağ/MALATYA - 0422 417 13 41

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.