MALATYA AKÇADAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017 - 2018 Eğitim Öğretim Yılı Değerler Eğitimi Programı

2017 - 2018 Eğitim Öğretim Yılı Değerler Eğitimi Programı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı “Değerler Eğitimi Projesi” kapsamında;

 

İlimize bağlı tüm ilçelerde yapılacak etkinlik konuları Ek-1’de, etkinliklerin düzenleneceği okul isimleri ve etkinlik tarihleri Ek-2’deki gibidir.

Her ay, ayın değeri ile alakalı:

  • Okulöncesi için “Resim Dalında”
  • İlkokul için “Resim Dalında”
  • Ortaokullar için “Şiir Dalında”
  • Liseler için “Kompozisyon Dalında” yarışmalar düzenlenecektir.

 

Bu yarışmalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce oluşturulacak komisyonlar tarafından yürütülecektir.

 

Değerler Eğitimi Projesi kapsamında, eserler okullarda seçilirken öncelikle “Değerler Eğitimi Okul Yürütme Komisyonu” tarafından incelenerek her ayın 28´inda akcadag44@meb.gov.tr adresine mail olarak gönderilecektir. Gönderilen e-mailin konu bölümüne okulun adı ve o ayın değerinin ismi yazılmalıdır. Örneğin: Ziyagökalp Ortaokulu – Adalet ve Sorumluluk – Şiir. Ekler orijinal haliyle taranıp mailin ekine yüklenmelidir. 

 

Bünyesinde birden fazla okul kademe veya türü bulunan okullar her okul düzeyi için ayrı bir e-mail göndermelidirler.  

Örneğin: Esenbey Çok Programlı Anadolu Lisesi – Adalet ve Sorumluluk –KOMPOZİSYON.      Esenbey Ortaokulu – Adalet ve Sorumluluk – ŞİİR.    Esenbey İlkokulu- Adalet ve Sorumluluk – Resim

3 AYRI E-MAİL OLARAK GÖNDERİLECEKTİR.      

Başvuruların son gönderilme tarihi her ayın 28. günü olarak belirlenmiştir. Belirlenen tarih ve saat Ek-3 de belirtildiği gibidir. Başvuru tarihlerinden sonra gelen başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

 

Yarışmalarda dereceye giren eserlerin seçimi İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından oluşturulan komisyon tarafından belirlenip, her ay programın gerçekleştirileceği okulda öğrenciler ödüllendirilecektir.

 

Tüm ilçelerdeki okullarımızda ve dersliklerde Değerler Eğitimi panoları oluşturulup, panonun güncel tutulmasından okul müdürü sorumlu olacaktır.

 

Ekte sunulan çerçeve planları okul rehber öğretmenleri tarafından incelenip, gerek duyulduğunda çevresel koşullar göz önünde bulundurularak güncelleme yapılarak sınıf ve branş öğretmenlerine verilecektir. Öğretmenler bu çerçeve planlar kapsamında müfredatla ilişkilendirilecek şekilde her ayın değeri ile ilgili öğrencilere kazanımları aktarmaktan sorumludurlar.

 

Değerler Eğitimi kapsamında okullarda kullanılacak olan çalışma etkinlikleri her ay düzenli bir şekilde http://malatyaarge.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. Okullarımızda oluşturulan Yürütme Komisyonları bu çalışma etkinliklerine ek çalışmalar yaparak içeriği zenginleştireceklerdir.

 

Değerler Eğitimi kapsamında her okul değerin işlendiği ayın son haftasında okulda o değerle ilgili bir etkinlik düzenleyecektir.

Değerler Eğitimi Dökümanlar İçin Tıklayınız.

/meb_iys_dosyalar/2017_12/13081306_27154315_degerler_egitimi_ekleri_1.rar

Doğu Mahallesi /Cumhuriyet Caddesi /Eski Askerlik Şubesi Binası /Akçadağ/MALATYA - 0422 417 13 41

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.